Miód - Pasieka Morawskich│Prawdziwy Miód z Własnej Pasieki
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 350 zł
Darmowa dostawa (Poczta Polska Kurier 48) już od 199,00 zł.

Aktualności

Jeżeli interesuje Państwa tematyka pszczelarstwa, to jesteście w odpowiednim miejscu! W tym dziale umieszczane są bieżące informacje z życia naszej pasieki. Jesteśmy szczęśliwi mogąc przedstawiać Państwu chociaż cząstkę naszej codziennej pracy. Mamy to szczęście, że możemy zajmować się tym, co naprawdę kochamy. Z pszczelarstwem jesteśmy związani od najmłodszych lat, dlatego dzisiaj jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najwyższej jakości miody pszczele oraz inne produkty prosto z ula. Nie czekajcie i sprawdźcie sami, dlaczego warto wybrać nas i nasze produkty!

Miód na Nerwice: Jak Miód Może Pomóc Złagodzić Stres?

0
Miód na Nerwice: Jak Miód Może Pomóc Złagodzić Stres?

Odkryj moc produktów pszczelich! Badania pokazują, że miód, znany z bogactwa witamin, fitohormonów i przeciwutleniaczy, może pomóc złagodzić objawy stresu i nerwicy. A co jeśli powiedziałbym Ci, że jest to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o korzyści zdrowotne produktów pszczelich? Wyobraź sobie, jak by było wspaniale, móc w naturalny sposób wspierać swoje zdrowie psychiczne, poprawiać jakość snu i łagodzić objawy nerwicy, jednocześnie delektując się słodkim smakiem miodu. To nie tylko pyszne, ale i zdrowe! Miód lipowy, gryczany czy spadziowy – każdy z nich skrywa unikalne właściwości, które odmienią Twoje życie.

Czy miód może pomóc na nerwice?

Nerwica to powszechny problem zdrowotny, który dotyka wielu ludzi na całym świecie. Jest to stan emocjonalny, który charakteryzuje się nadmiernym stresem, lękiem i napięciem. Jeśli cierpisz na nerwicę, być może już próbowałeś różnych metod złagodzenia objawów. Jednym z naturalnych sposobów na złagodzenie nerwic jest spożywanie miodu (1). W tym artykule dowiesz się, jak miód może pomóc złagodzić nerwice i dlaczego warto go włączyć do swojej codziennej diety.

[npProducts ids="30,37,41" wrapper="net_products2" view="grid" alt="jaki miód na nerwice - najlepsze odmiany miodów na łagodzenie stresu" name="Nasze Pszczoły Wiedzą Co Dobre Na Skołatane Nerwy - Przeglądnij i Kup!" content="products" elements="image,price,name,producer,preview"]

Jak miód działa na nerwicę?

Miód jest bogaty w naturalne składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Te składniki mają korzystny wpływ na nasz organizm i zdrowie psychiczne. Miód działa na nerwicę na kilka różnych sposobów. Po pierwsze, zawarte w miodzie przeciwutleniacze pomagają w ochronie mózgu przed stresem oksydacyjnym, który może prowadzić do pogorszenia objawów nerwicy. Po drugie, miód zawiera naturalne cukry proste, które prawidłowo odżywiają mózg i pomagają w zwiększeniu poziomu energii i poprawie samopoczucia, co może przyczynić się do zmniejszenia lęku i napięcia. Po trzecie, miód ma łagodzące działanie na układ nerwowy, co może przyczynić się do redukcji objawów nerwicy (2-9).

Czy miód ma działanie uspokajające?

Tak, miód ma działanie uspokajające na nasz organizm. Zawarte w nim naturalne cukry, takie jak glukoza i fruktoza oraz tryptofan - aminokwas bardzo ważny dla układu nerwowego (10), stymulują produkcję serotoniny, która jest znana jako hormon szczęścia. Serotonina odgrywa ważną rolę w regulacji nastroju i jest odpowiedzialna za uczucie relaksu i spokoju. Spożywanie miodu może pomóc w zwiększeniu poziomu serotoniny w mózgu, co może przyczynić się do złagodzenia objawów nerwicy i poprawy samopoczucia.

Miód jako naturalny środek na stres

Stres jest jednym z głównych czynników wpływających na nasze zdrowie psychiczne. Spożywanie miodu może być skutecznym sposobem na radzenie sobie ze stresem i poprawę samopoczucia. Miód zawiera składniki odżywcze, które pomagają w redukcji poziomu kortyzolu, hormonu stresu, w naszym organizmie. Ponadto, miód ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego w organizmie, który często towarzyszy chronicznemu stresowi. Dodanie miodu do swojej codziennej diety może przynieść ulgę w okresach intensywnego stresu i poprawić ogólne samopoczucie (2-9).

Wpływ miodu na zdrowie mózgu

Zdrowie mózgu jest niezwykle ważne dla zachowania równowagi emocjonalnej. Miód ma pozytywny wpływ na zdrowie mózgu (2-9), ponieważ zawiera przeciwutleniacze, które pomagają w ochronie komórek mózgowych przed stresem oksydacyjnym. Stres oksydacyjny może prowadzić do uszkodzenia komórek mózgowych i pogorszenia funkcji poznawczych. Spożywanie miodu może pomóc w ochronie mózgu przed tymi negatywnymi skutkami, co może przyczynić się do poprawy zdrowia psychicznego i zmniejszenia objawów nerwicy.

Dlaczego warto jeść miód przed snem?

Spożywanie miodu przed snem może mieć pozytywny wpływ na jakość snu i złagodzenie objawów nerwicy (2-9). Miód zawiera naturalne cukry, które stymulują produkcję hormonu melatoniny, który reguluje rytm snu i czuwania. Spożywanie miodu przed snem może pomóc w poprawie jakości snu i zapewnieniu lepszego wypoczynku. Ponadto, miód ma działanie uspokajające na układ nerwowy, co może przyczynić się do zmniejszenia napięcia i lęku przed snem. Jeśli cierpisz na nerwicę i masz problemy ze snem, spróbuj spożywać miód przed snem, aby uzyskać ulgę i poprawić jakość swojego snu.

Badanie kliniczne przeprowadzone na 20 pacjentach z bezsennością udowodniło, że podanie na 1 godzinę przed snem łyżeczki miodu rozpuszczonego w szklance wody, zmniejszyło problemy z bezsennością. Już po 4 dniach przyjmowania miodu u 16 pacjentów (80%) pojawiał się głęboki sen wkrótce po położeniu się na spoczynek. Poza tym u 100% pacjentów zauważono zmniejszenie nerwowości (11). Podobne wyniki uzyskano badając 88 pacjentów z bezsennością i skłonnościami do częstego denerwowania się. W badaniu tym chorzy otrzymywali 35 g miodu (2 łyżki) przez okres 3 miesięcy (12).

Badania naukowe na temat uspokajających właściwości miodu

Wiele badań naukowych potwierdza uspokajające właściwości miodu. Według jednego z badań naukowych opublikowanego w czasopiśmie "Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine " (13), spożywanie miodu może pomóc w zmniejszeniu poziomu kortyzolu i stresu u osób z nerwicą. Kolejne badanie opublikowane w "Clinical Nutrition ESPEN" (14) dowiodło, że spożywanie miodu przed snem może poprawić jakość snu i zmniejszyć objawy lęku. Te badania potwierdzają, że miód może być skutecznym naturalnym środkiem na nerwicę i poprawę samopoczucia.

Jaki miód jest dobry na stres?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele różnych rodzajów miodu i że niektóre z nich mogą mieć większe korzyści dla zdrowia psychicznego. Jeśli chcesz wybrać miód, który działa dobrze na stres, najlepiej sięgnąć po miód lipowy. Miód lipowy jest znany ze swoich właściwości relaksujących i ma działanie uspokajające na układ nerwowy. Miód lipowy może pomóc w zmniejszeniu napięcia i lęku oraz poprawić ogólne samopoczucie. Innym dobrym wyborem jest miód gryczany, który jest bardzo bogaty we flawonoidy takie jak kwercetyna czy rutozyd. Mają one właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, co może pomóc w redukcji stanu zapalnego i stresu. Kolejną polecaną odmianą miodu jest miód spadziowy ze spadzi iglastej. Jest on szczególnie skuteczny w leczeniu nerwicy serca (15).

miód lipowy na depresje

Miód w codziennej diecie - Przepisy z miodem dla łagodzenia stresu

Włączenie miodu do swojej codziennej diety może przynieść wiele korzyści dla zdrowia psychicznego. Możesz spożywać miód, dodając go do herbaty lub innych napojów, lub używając go jako zdrowy zamiennik cukru w różnych przepisach. Oto kilka przepisów na miód, które mogą pomóc w relaksacji i zmniejszeniu objawów nerwicy:

 1. Herbata lipowa z miodem: Dodaj łyżeczkę miodu do herbaty zaparzonej z kwiatów lipy. Napój ten ma działanie uspokajające i pomaga w redukcji stresu.
 2. Owsianka z miodem i migdałami: Dodaj łyżkę miodu do swojej owsianki razem z posiekanymi migdałami. To pyszne i zdrowe śniadanie, które może pomóc w zmniejszeniu objawów nerwicy.
 3. Deser z jogurtem i owocami z dodatkiem miodu: Połącz jogurt naturalny z pokrojonymi owocami i dodaj łyżeczkę miodu dla słodkiego smaku. To łatwy i zdrowy deser, który może pomóc w relaksacji i poprawie samopoczucia.

Podsumowanie działania miodu w zapobieganiu nerwicom

Miód może być skutecznym naturalnym środkiem na nerwicę i złagodzenie jej objawów. Działa on na nerwicę poprzez swoje właściwości uspokajające, przeciwzapalne i ochronne dla mózgu. Spożywanie miodu może pomóc w redukcji stresu, poprawie jakości snu i ogólnym samopoczuciu. Wybierając miód do łagodzenia nerwicy, warto sięgnąć po miód lipowy i gryczany, które mają dodatkowe właściwości relaksujące i przeciwzapalne. Włączanie miodu do codziennej diety przy użyciu różnych przepisów może być smacznym i zdrowym sposobem na złagodzenie nerwic i poprawę zdrowia psychicznego.

Nie czekaj! Wejdź na naszą stronę, poznaj pełną gamę naszych produktów pszczelich i odkryj, jak możesz poprawić swoje samopoczucie w naturalny sposób. Skorzystaj z naszej specjalnej oferty i zadbaj o swoje zdrowie z pomocą natury. Kliknij teraz w zakładkę: Miody naturalne i rozpocznij swoją drogę do lepszego samopoczucia!

Jeśli chcesz się również dowiedzieć o działaniu miodu na depresję, zachęcam Cię do zapoznania się z moim wcześniejszym artykułem: Miód na depresję: Naturalna terapia dla umysłu i ducha. Dowiedz się więcej o korzyściach zdrowotnych miodu i zadbaj o swoje samopoczucie.

Bibliografia:

 1. Kędzia B., Hołderna-Kędzia E. Zastosowanie miodu i roślin leczniczych w chorobach ośrodkowego układu nerwowego. Postępy Fitoterapii 2018; 19(2): 128-133.
 2. Herold E. Heilwerte aus dem Bienenvolk. Ehrenwirth Verlag, München 1975.
 3. Iojrisz NP. Produkty pczełowodstwa i ich isledowanie. Rosselchozdat, Moskwa 1976.
 4. Javris DC. Folk medicine. Fawcet Crest, New York 1985.
 5. Mladenov S. Woprosy miedoterapii. [W:] Produkty pczełowodstwa – piszcza, zdorowie, krasota (red. V. Harnaj). Izd. Apimondia, Bucharest 1988; 133-5.
 6. Jośko F. Miód dobry na wszystko. Pszczel Pol 1992; (2):18-9.
 7. Madej D, Madej A. 100 leków z miodu na różne choroby. Wyd. Zetpress, Warszawa 1990.
 8. Poczinkova P. Pczelnite produkti w medicinata. Izd Bolg Akad Nauk, Sofia 1986.
 9. Dobrovoda I. Včelie produkty a zdravie. Priroda, Bratislava 1986.
 10. Kędzia B., Hołderna-Kędzia E. Apiterapia. Leczenie miodem i innymi produktami pszczelimi. Wydawnictwo SBM, Warszawa 2020.
 11. Ludjanskij EA. Mied pri newrologiczeskich zabolewanijach. Pczełowodstwo 1976; (12):33-4.
 12. Górkiewicz-Kot I. Prezentacja badań nad pozytywną rolą miodu w redukcji niekorzystnych objawów towarzyszących chorobom układu krążenia. Opracowanie dla firmy Huzar, Kraków 2004.
 13. Rahman M., Hua Gan S., Khalil I. Neurological Effects of Honey: Current and Future Prospects. Evid Based Complement Alternat Med.2014; 2014: 958721.
 14. Fakhr-Movahedi A.,  Mirmohammadkhani M.,  Ramezani H. Effect of milk-honey mixture on the sleep quality of coronary patients: A clinical trial study. Clin Nutr ESPEN 2018 Dec; 28:132-135.
 15. Hołderna-Kędzia E., Kędzia B. Krajowe miody odmianowe w profilaktyce i lecznictwie. Postępy Fitoterapii 2021; 22(2): 114-124.
 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl