Miód - Pasieka Morawskich│Prawdziwy Miód z Własnej Pasieki
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 350 zł
Darmowa dostawa (Poczta Polska Kurier 48) już od 199,00 zł.

Aktualności

Jeżeli interesuje Państwa tematyka pszczelarstwa, to jesteście w odpowiednim miejscu! W tym dziale umieszczane są bieżące informacje z życia naszej pasieki. Jesteśmy szczęśliwi mogąc przedstawiać Państwu chociaż cząstkę naszej codziennej pracy. Mamy to szczęście, że możemy zajmować się tym, co naprawdę kochamy. Z pszczelarstwem jesteśmy związani od najmłodszych lat, dlatego dzisiaj jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najwyższej jakości miody pszczele oraz inne produkty prosto z ula. Nie czekajcie i sprawdźcie sami, dlaczego warto wybrać nas i nasze produkty!

Jaki miód przy odchudzaniu?

0
Jaki miód przy odchudzaniu?

Czy wiesz, że miód na odchudzanie może być Twoim sprzymierzeńcem w walce z nadwagą? Nie tylko jest smaczny, ale także może pomóc Ci schudnąć. W tym artykule dowiesz się, jak wykorzystać miód w procesie odchudzania, jaki rodzaj miodu jest najlepszy do utraty wagi oraz jak go łączyć z innymi składnikami, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Z tego artykułu dowiesz się: czy miód na odchudzanie to dobry pomysł, jaki miód na odchudzanie będzie najlepszy, jak stosować miód na diecie oraz czy miód tuczy?

Miód na odchudzanie

Miód jest naturalnym produktem i ma wiele korzyści zdrowotnych. Jedną z tych korzyści jest jego zdolność do pomocy w utracie wagi. Miód zawiera enzymy oraz naturalne cukry, które mogą usprawnić metabolizm organizmu. Ponadto miód może zaspokoić Twoją słodką potrzebę, jednocześnie dostarczając mniej kalorii niż biały cukier, co sprawia, że miód na odchudzanie może być bardzo wskazany.

W jaki sposób miód działa przy odchudzaniu?

Miód na odchudzanie stosuje się z kilku powodów. Po pierwsze miód wbrew pozorom ma niski indeks glikemiczny, który średnio wynosi 61 (1, 2), natomiast dla niektórych odmian miodu, jak na przykład dla miodu akacjowego, spada poniżej 55 (3). Dla porównania biały cukier posiada IG= 65 a glukoza IG=99 (2).

Niski indeks glikemiczny związany jest z dużym udziałem fruktozy w składzie miodu. Ten cukier prosty bardzo wolno wchłania się z przewodu pokarmowego. Do transportu przez błony komórkowe nie wymaga insuliny i nie powoduje wzrostu jej wydzielania. Ponadto fruktoza jest odbierana przez nas jako wyjątkowo słodka, mimo że zawiera tyle samo kalorii, co inne cukry proste. Dzięki temu do osłodzenia takiej samej ilości potrawy czy napoju użyjesz mniej miodu, a tym samym spożyjesz mniej kalorii. Z tego wynika, jaki miód na odchudzanie będzie najlepszy – taki, który jest bogaty we fruktozę.

Ponadto miód zawiera śladowe ilości chromu, który wzmaga działanie insuliny, redukując tym samym zapotrzebowanie organizmu na ten hormon (1). Wszystkie te czynniki powodują, że po spożyciu miodu, energia w nim zawarta, uwalnia się powoli w Twoim organizmie. Nie następują nagłe skoki poziomu cukru we krwi. Powoduje to zmniejszenie odczuwania głodu i oddalenie w czasie ponownego uczucia łaknienia po zjedzeniu posiłku. Jest to bardzo wskazane podczas wszelkich diet związanych z odchudzaniem. Więcej o działaniu fruktozy zawartej w miodzie przeczytasz w artykule: „Miód akacjowy”.

[npProducts ids="33,37,41" wrapper="net_products2" view="grid" alt="jaki miód przy odchudzaniu" name="Nasze Pszczoły Wiedzą Co Dobre Przy Odchudzaniu - Przeglądnij i Kup!" content="products" elements="image,price,name,producer,preview"]

Jaki miód na odchudzanie?

Wybór odpowiedniego miodu jest kluczowy, jeśli chcesz go wykorzystać w swojej diecie. Zatem jaki miód na odchudzanie jest najbardziej wskazany? Najlepszym rodzajem miodu jest ten, który zawiera stosunkowo więcej fruktozy. Do takich odmian należy miód Akacjowy oraz miód Gryczany. Do miodów o niższym indeksie glikemicznym należą też miody Spadziowe, ponieważ zawierają więcej oligosacharydów, które wchłaniają się powoli z przewodu pokarmowego (1).

Oprócz tego, jaki rodzaj miodu na odchudzanie wybierzesz, zwróć uwagę na to, aby miód był nieprzegrzany i niefiltrowany. W takie miody zaopatrzysz się u zaufanego pszczelarza. Unikaj natomiast kupowania miodu w supermarketach. Trafiające tam miody są zazwyczaj wysoko przetworzone, łącznie z filtracją i pasteryzacją oraz pochodzą często z takich państw jak Chiny, Rosja czy Brazylia. Nie jest to gwarancją ich wysokiej jakości. Na szczęście od kwietnia 2024 roku, na etykietach miodu sprzedawanego w Polsce, obowiązkowe będzie dokładne opisanie kraju, z którego pochodzi miód. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: „Nowe przepisy dotyczące oznakowania pochodzenia miodu”.

miód akacjowy na odchudzanie z Pasieki Morawskich

Miód na diecie

Jeśli jesteś na diecie, miód może być doskonałym dodatkiem do Twojego jadłospisu. Możesz go dodawać do jogurtu, owsianki, herbaty zamiast białego, rafinowanego cukru lub używać go jako środek słodzący w różnych potrawach. Pamiętaj jednak, że mimo iż stosujesz miód na diecie w celu redukcji masy ciała, to jest on nadal źródłem kalorii, więc używaj go umiarkowanie. Ważne jest również, aby zrównoważyć swój jadłospis i łączyć miód na diecie z innymi zdrowymi składnikami, takimi jak warzywa, owoce i pełnowartościowe białko.

Ile kalorii ma miód?

Miód ma od 320 do 330 kcal w 100 g produktu (4). Odpowiada to około 35-40 kcal na łyżeczkę, w której mieści się 12 g miodu. To mniej kalorii niż w tradycyjnym cukrze, który w 100 g zawiera aż 400 kcal. Na pytanie, czy miód tuczy, można odpowiedzieć, że zastąpienie nim białego cukru, przyczynia się do obniżenia poziomu przyjmowania kalorii. Jednak nadal warto kontrolować spożycie miodu, jeśli chcesz schudnąć. Pamiętaj, że każda kaloria się liczy, dlatego zawsze sprawdzaj ilość miodu, którą dodajesz do swoich potraw.

Stosowanie miodu w połączeniu z innymi składnikami na utratę wagi – cynamon, imbir, cytryna i ocet jabłkowy

Miód można skutecznie łączyć z innymi składnikami, aby zwiększyć jego korzyści dla utraty wagi. Cynamon, imbir, cytryna i ocet jabłkowy są często stosowane w połączeniu z miodem, aby stworzyć napoje oczyszczające lub dodatki do potraw. Na przykład, napój z cynamonem i miodem może przyspieszyć metabolizm i zmniejszyć apetyt. Napój z imbirem, cytryną i miodem może pomóc w trawieniu i redukcji wzdęć. Dodatek octu jabłkowego do miodu może zwiększyć jego działanie oczyszczające i ustabilizować poziom glikemii w organizmie. Prowadzi to do zmniejszenia odczuwania głodu i przyspiesza proces odchudzania. Aby ułatwić Ci stosowanie miodu podczas odchudzania, przygotowałem w mojej pasiece gotowe produkty: miód z cynamonem oraz miód z imbirem i cytryną.

miód z cynamonem na odchudzanie z Pasieki Morawskich

Włącz miód do swojej codziennej diety

Jeśli chcesz wykorzystać miód w procesie odchudzania, warto go włączyć do swojej codziennej diety. Możesz dodawać miód do swojego śniadania, napojów, sałatek lub używać go jako środka słodzącego w różnych potrawach. Zawsze stosuj miód zamiast rafinowanego cukru, a nigdy oprócz niego. Wówczas nie musisz się zastanawiać czy miód tuczy? Pamiętaj również, że miód jest nadal źródłem kalorii, więc używaj go umiarkowanie i zawsze równoważ swoje posiłki.

Porady dotyczące stosowania miodu przy odchudzaniu

Oto kilka porad, które mogą Ci pomóc w wykorzystaniu miodu w procesie odchudzania:

  1.   Wybieraj surowy i niefiltrowany miód, najlepiej bezpośrednio z pasieki od zaufanego pszczelarza, aby uzyskać pożądane rezultaty.
  2.   Używaj miodu umiarkowanie i zawsze uwzględniaj jego kaloryczność w swojej diecie.
  3.   Łącz miód z innymi zdrowymi składnikami, takimi jak warzywa, owoce i pełnowartościowe białko.
  4.   Unikaj miodów z niewiadomego źródła i tych sprowadzanych z zagranicy – mają one bardzo często niską jakość.
  5.   Pamiętaj o regularnym spożywaniu wysokowartościowego białka i utrzymaniu aktywnego trybu życia.

Podsumowanie

Miód może być cennym dodatkiem do twojej diety odchudzającej. Wybieraj surowy i niefiltrowany miód, łącz go z innymi zdrowymi składnikami i używaj go umiarkowanie. Pamiętaj, że miód nie jest magicznym środkiem na utratę wagi, ale może pomóc Ci osiągnąć Twoje cele, jeśli stosujesz go w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

Nie wahaj się wypróbować miodu w swojej diecie i cieszyć się jego smakiem i korzyściami zdrowotnymi. Pamiętaj jednak, że zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety odchudzającej.

Dyscyplina jest kluczowa w odchudzaniu, ale miód może być Twoim słodkim sprzymierzeńcem na tej drodze. Spróbuj różnych rodzajów miodu i znajdź ten, który najlepiej pasuje do Twojego gustu i celów odchudzania. Pamiętaj jednak, że miód nadal zawiera kalorie, więc używaj go z umiarem. Zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna i odpowiednie nawyki żywieniowe są kluczowe dla sukcesu w utracie wagi. Powodzenia!

Bibliografia:

  1. Frank R. Miód odżywia, leczy, pielęgnuje. Wydawnictwo RM, Warszawa 2008.
  2. https://www.accu-chek.pl/sites/g/files/iut886/f/tabela_indeksow_glikemicznych.pdf (dostęp: 21.03.2024)
  3. Hołderna-Kędzia E., Kędzia B.: Krajowe miody odmianowe w profilaktyce i lecznictwie. Postępy Fitoterapii 2021; 22(2): 114-124.
  4. https://kalkulatorkalorii.net/tabela-kalorii (dostęp: 21.03.2024)

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl