Propolis


Propolis

Propolis posiada właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybicze, antywirusowe, przyspieszające gojenie się ran i zrastanie kości oraz działanie przeciwbólowe. Preparaty propolisowe są niezastąpione w leczeniu trudno gojących się ran, odleżyn, oparzeń, niechcących zrastać się złamań. Ponadto propolis jest bardzo skuteczny na przeziębienie oraz w leczeniu zapalenia gardła, krtani, tchawicy i oskrzeli, paradentozy i grzybic trudnych do zwalczenia innymi środkami. Nowoczesna medycyna coraz częściej wykorzystuje niezwykłe właściwości propolisu. Ma on również bardzo pozytywne opinie wśród lekarzy i pielęgniarek. Czytaj więcej…

propolis - kit pszczeli

Propolis

cena

20g___20zł

Jak stosować propolis

Propolis stosuje się zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Do stosowania wewnętrznego używa się krople propolisowe. Nalewka z propolisu powstaje po rozpuszczeniu kitu pszczelego w spirytusie. Przyjmuje się ją dodając krople propolisowe do niewielkiej ilości letniej wody. Taki roztwór można pić lub płukać nim jamę ustną i gardło. Drugim sposobem stosowania nalewki propolisowej jest nakrapianie jej na kostkę cukru lub jeszcze lepiej na łyżeczkę miodu. Miód z tak dodanym propolisem należy trzymać jak najdłużej w ustach. W ten sposób substancje zawarte w propolisie będą od razu korzystnie działać na błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Związki lotne kitu pszczelego oddziałują wówczas również na jamę nosową i zatoki.

Jednorazowo przyjmuje się 20 kropel nalewki propolisowej. Zaleca się przyjmować ją do 3 razy dziennie przed posiłkami. Ze względu na zawartość etanolu, bezpośrednio po przyjęciu nalewki propolisowej nie należy prowadzić pojazdów. Osoby uczulone na produkty pszczele powinny zachować ostrożność przy stosowaniu kropli propolisowych, ponieważ zazwyczaj za te uczulenia odpowiedzialny jest właśnie kit pszczeli.

Do stosowania zewnętrznego używana jest maść propolisowa. Nakłada się ją na powierzchnię skóry w miejscu zranienia. Maść propolisowa jest również niezwykle skuteczna w przypadku zmian skórnych związanych z zakażeniami bakteryjnymi i grzybiczymi. Zewnętrznie można również używać surowy propolis. W tym przypadku grudkę kitu pszczelego ogrzewa się w dłoni i rozgniata. Tak przygotowaną porcję propolisu przykłada się na skórę i przykrywa opatrunkiem.

białe logo

Naturalne miody z polskiej pasieki

Kontakt

telefon
Mateusz: +48 600 726 776
Lidia: +48 602 670 506
punkt
Sprzedaż w Krakowie: ul. Jakuba Majora 3/16
Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny.

Znajdź nas na

  • facebook
  • twitter
Zamówienia, które mają być wysyłane pocztą prosimy składać drogą mailową. Prosimy podawać nr telefonu kontaktowego.