Miód - Pasieka Morawskich│Prawdziwy Miód z Własnej Pasieki
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 350 zł
Darmowa dostawa (Poczta Polska Kurier 48) już od 199,00 zł.

Aktualności

Jeżeli interesuje Państwa tematyka pszczelarstwa, to jesteście w odpowiednim miejscu! W tym dziale umieszczane są bieżące informacje z życia naszej pasieki. Jesteśmy szczęśliwi mogąc przedstawiać Państwu chociaż cząstkę naszej codziennej pracy. Mamy to szczęście, że możemy zajmować się tym, co naprawdę kochamy. Z pszczelarstwem jesteśmy związani od najmłodszych lat, dlatego dzisiaj jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najwyższej jakości miody pszczele oraz inne produkty prosto z ula. Nie czekajcie i sprawdźcie sami, dlaczego warto wybrać nas i nasze produkty!

Miód na Zatoki - Naturalna Pomoc w Zapaleniu Zatok

0
Miód na zatoki - naturalne leczenie zatok

‍Zapalenie zatok i jego objawy - czy miód pomaga na zatoki?

Zatoki to puste przestrzenie w naszej czaszce, które są pokryte od wewnątrz błoną śluzową. Kiedy w błonie śluzowej pojawia się stan zapalny, mamy do czynienia z zapaleniem zatok. Jest to dość powszechna dolegliwość, która może powodować duży dyskomfort. Objawy zapalenia zatok mogą obejmować ból głowy, zatkanie nosa, duszność, kaszel i gorączkę (1). Czy miód może pomóc w leczeniu zatok?

Miód na zatoki - tradycyjne metody leczenia zapalenia zatok

Tradycyjne metody leczenia zatok często obejmują stosowanie antybiotyków, kortykosteroidów, oczyszczanie nosa solą fizjologiczną oraz stosowanie inhalacji. Jednak coraz więcej osób zwraca uwagę na naturalne metody leczenia, takie jak miód. Miód jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych (2), co może być korzystne w leczeniu zapalenia zatok.

Korzyści płynące ze stosowania miodu na zapalenie zatok

Stosowanie miodu w leczeniu zatok może przynieść wiele korzyści. Po pierwsze, miód ma właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc w zwalczaniu infekcji bakteryjnych, które często są przyczyną zapalenia zatok. Ponadto, miód ma działanie przeciwzapalne, które może pomóc złagodzić stan zapalny błony śluzowej w zatokach. Miód może również pomóc w łagodzeniu objawów takich jak ból głowy, zatkanie nosa i kaszel (2, 3). Więcej o tym w jaki sposób miód może łagodzić kaszel i dlaczego lekarze uważają, że jest on skuteczniejszy od większości syropów na kaszel przeczytasz w moim wcześniejszym artykule: Miód a kaszel - jak naturalnie zwalczać objawy infekcji?

[npProducts ids="30,38,44" wrapper="net_products2" view="grid" alt="jaki miód na zatoki - jak stosować i który wybrać" name="Nasze Pszczoły Wiedzą Co Dobre Na Zatoki - Przeglądnij i Kup!" content="products" elements="image,price,name,producer,preview"]

Jaki miód jest dobry na zatoki?

Nie każdy rodzaj miodu jest równie skuteczny w leczeniu zatok. Istnieje kilka rodzajów miodu, które mogą być szczególnie korzystne w tego rodzaju dolegliwościach (4). Dobra jakość miodu może mieć wpływ na jego skuteczność w leczeniu zapalenia zatok. Oto kilka rodzajów miodu, które warto rozważyć:

Miód lipowy na zatoki

Miód lipowy jest powszechnie stosowany w leczeniu zatok, ponieważ ma silne właściwości przeciwzapalne (4). Może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego błony śluzowej w zatokach i złagodzić objawy zapalenia zatok.

Miód rzepakowy na zatoki

Miód rzepakowy ma działanie przeciwzapalne zwłaszcza w stosunku do błony śluzowej górnych dróg oddechowych, co czyni go skutecznym w leczeniu zatok. Może pomóc w zwalczaniu infekcji bakteryjnych i złagodzić stan zapalny błony śluzowej zatok, nosa i gardła. W schorzeniach tych poleca się picie miodu rzepakowego rozpuszczonego w ciepłym mleku (5).

Miód nawłociowy na zatoki

Miód nawłociowy ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Może pomóc w zwalczaniu infekcji w zatokach i złagodzić objawy zapalenia zatok. Badania wykazały, że jest to polska odmiana miodu o najsilniejszych właściwościach przeciwbakteryjnych. Badania te prowadzone były na szczepach gronkowca złocistego czyli bakterii, która często towarzyszy zapaleniu zatok oraz powstawaniu ropnej wydzieliny (6). Co ciekawe badania te udowodniły, że miód nawłociowy prawie dwa razy skuteczniej zwalcza drobnoustroje chorobotwórcze niż znany na całym świecie miód manuka (6, 7).

Miód z propolisem na zatoki

Miód z propolisem jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Propolis może wzmacniać działanie miodu i pomagać w leczeniu zapalenia zatok. Bardzo dobre efekty kliniczne uzyskano w leczeniu ostrego i przewlekłego zapalenia zatok przynosowych oraz zapaleniu zatok szczękowych (8).

Aby pomóc Ci w radzoniu sobie z nieprzyjemnymi dolegliwościami i wzmocnić Twoją odporność, przygotowałem w pasiece Miód z Pyłkiem i Propolisem - świetny sposób aby poradzić sobie z infekcjami górnych dróg oddechowych.

Jak stosować miód na zapalenie zatok - przepisy i środki zaradcze

Stosowanie miodu w leczeniu zatok może odbywać się na różne sposoby. Oto kilka sprawdzonych przepisów i domowych metod na używanie miodu w leczeniu zapalenia zatok:

Antybakteryjne właściwości napojów z miodem na zapalenie zatok

Miód ma silne właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc w zwalczaniu infekcji bakteryjnych w zatokach. Można stosować miód jako naturalny antybiotyk, dodając go do napojów. Po rozpuszczeniu miodu w napoju zaczynają działać takie enzymy jak inhibina, apidycyna i lizozym. Są one niezwykle skuteczne w zwalczaniu bakterii wywołujących zapalenie zatok.

Co zabija bakterie w zatokach?

Jeśli zależy Ci na zwalczaniu bakterii w zatokach, warto skorzystać ze skutecznych metod, takich jak inhalacje z dodatkiem miodu. Jeśli nie lubisz stosować inhalacji, weź po prostu do ust łyżeczkę miodu i przed połknięciem jak najdłużej trzymaj ją w ustach. Olejki eteryczne uwolnione z miodu przedostaną się do Twoich zatok zmniejszając stan zapalny i spowolnią namnażanie bakterii. Można również stosować płukanie zatok solą fizjologiczną w połączeniu z miodem.

Jak pozbyć się ropy z zatok?

Jeśli cierpisz na ropne zapalenie zatok, miód może okazać się skutecznym środkiem na pozbycie się ropnej wydzieliny (3). Możesz stosować miód jako naturalny antybiotyk, a także stosować płukanie zatok solą fizjologiczną z dodatkiem miodu. Sposób ten jest bardzo skuteczny ponieważ po rozpuszczeniu w wodzie, miód zwiększa swoją aktywność enzymatyczną od 6 do nawet 220 razy (9). Powstający wówczas nadtlenek wodoru, bardzo skutecznie zwalcza bakterie chorobotwórcze.

Łączenie miodu z innymi naturalnymi sposobami leczenia - co pić na chore zatoki?

Połączenie miodu z innymi naturalnymi metodami leczenia może być skuteczną metodą na złagodzenie objawów zapalenia zatok. Możesz spróbować pić napoje z dodatkiem miodu i innych składników, takich jak imbir, cytryna czy cynamon. Cały zestaw produktów zawierających miód z dodatkami działającymi przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie jest dostępny w sklepie internetowym mojej pasieki w zakładce: Miody z Dodatkami.

miód z cynamonem na zatoki

Mleko z miodem na zatoki

Połączenie mleka z miodem może być również skuteczną metodą leczenia zatok. Mleko ma właściwości łagodzące i może pomóc w złagodzeniu objawów zapalenia zatok, takich jak ból głowy i zatkanie nosa. Do łączenia z mlekiem szczególnie w tym przypadku polecany jest miód rzepakowy (5).

Miód jako naturalne i skuteczne leczenie zapalenia zatok

Miód może być skutecznym i naturalnym środkiem na leczenie zapalenia zatok. Jego właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i łagodzące mogą pomóc w zwalczaniu infekcji i złagodzeniu uciążliwych objawów. Istnieje wiele rodzajów miodu, które mogą być korzystne w leczeniu zatok, takich jak miód lipowy, rzepakowy, miód z nawłoci czy miód z propolisem. Stosując miodowe przepisy i domowe metody, można skutecznie wykorzystać miód w leczeniu zapalenia zatok. Spróbuj różnych receptur i znajdź taką, która najlepiej działa dla Ciebie.

Bibliografia:

  1. Koźmińska-Badr E. Fitoterapia w praktyce lekarza rodzinnego: ostre zapalenie zatok przynosowych. Postępy Fitoterapii 2021; 22(3): 208-213.
  2. Kędzia B., Hołderna-Kędzia E.: Apiterapia leczenie miodem i innymi produktami pszczelimi. Wydawnictwo SBM, Warszawa 2020.
  3. Błecha K. Ziołolecznictwo w infekcjach wirusowych.Postępy Fitoterapii 2/2022, s. 107-119.
  4. Hołderna-Kędzia E, Kędzia Krajowe miody odmianowe w profilaktyce i lecznictwie.Postępy Fitoterapii 2021; 22(2): 114-124.
  5. Hołderna-Kędzia E., Kędzia B. Miody odmianowe i ich znaczenie lecznicze. Wyd. Duszpasterstwa Rolników, Włocławek 2002.
  6. Kędzia B., Hołderna-Kędzia E. Aktywność antybiotyczna krajowych miodów odmianowych. Postępy Fitoterapii 2014; 2: 67-70.
  7. Hołderna-Kędzia E, Ostrowski-Meissner H, Kędzia B. Ocena aktywności antybiotycznej nowozelandzkiego miodu manuka metodą rozcieńczeń seryjnych w podłożu płynnym. Post Fitoter 2008; (2):70-5.
  8. Kędzia B., Hołderna-Kędzia E. Wykorzystanie propolisu i miodu w zakażeniach. Postępy Fitoterapii 4/2007, s. 202-206.
  9. Kędzia B., Hołderna-Kędzia E. Współczesne poglądy na mechanizm przeciwdrobnoustrojowego działania miodu. Postępy Fitoterapii 2017; 18(4): 290-297.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl