Miód - Pasieka Morawskich│Prawdziwy Miód z Własnej Pasieki
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 350 zł
Darmowa dostawa (Poczta Polska Kurier 48) już od 199,00 zł.

Miód Faceliowy

Opinie: (0)

Sprawdź Certyfikat Jakości!

  • reguluje ciśnienie krwi
  • łagodzi chorobę wrzodową żołądka
  • przeciwdziała nieżytom żołądka
  • łagodzi astmę
  • zwalcza przeziębienie

miód faceliowy z polskiej pasieki - made in małopolska

Jeśli chcesz otrzymać miód w formie płynnej, zaznacz to w uwagach przy zamówieniu.

Cena: 31,00 zł 31.00
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Opis

Zakochaj się w miodzie faceliowym. Zapraszamy do niezwykłego świata naszej pasieki, gdzie jakość miodu idzie w parze z pasją do pszczół. Skosztuj wyjątkowy miód faceliowy - właściwości tego miodu sprawiają, że jest to prawdziwe złoto natury. Z naszej rodzinnej pasieki, dzięki troskliwej pracy pszczół, otrzymujemy produkt o niezwykłych właściwościach, którym pragniemy się z Tobą podzielić.

Miód faceliowy - właściwości

Facelia to roślina, która jest prawdziwym rajem dla pszczół. Jej nektar po przetworzeniu w ulu daje miód o wyjątkowych właściwościach. Właściwości lecznicze miodu faceliowego są tym, co przyciąga miłośników naturalnej apiterapii. Zanim zdecydujesz się na zakup, poznaj bliżej skład miodu faceliowego właściwości lecznicze i jego zastosowanie. Miód faceliowy właściwości swoje zawdzięcza niezwykłemu bogactwu składników odżywczych, które przyczyniają się do jego unikalnego działania. Zawiera on duże ilości glukozy i fruktozy, które są naturalnym źródłem energii.

Ta odmiana miodu jest nie tylko bardzo smaczna, ale także wyjątkowo zdrowa. Miód faceliowy właściwości te zawdzięcza zawartości wielu aminokwasów, witamin - szczególnie z grupy B i witaminy C, a także wielu cennych mikro- i makroelementów. Wśród nich są m.in. potas, wapń, magnez i żelazo, które odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Ta kombinacja składników sprawia, że miód faceliowy właściwości lecznicze posiada wobec wielu schorzeń i dolegliwości

Miód faceliowy - z czego jest?

Miód faceliowy jest jednym z rodzajów miodu odmianowego, co oznacza, że pochodzi głównie z nektaru jednego gatunku rośliny (1). W tym przypadku, jak sama nazwa wskazuje, miód faceliowy zbierany jest przez pszczoły z rośliny o nazwie facelia błękitna (Phacelia tanacetifolia). Facelia jest rośliną miododajną uprawiana przez rolników i pszczelarzy, którą bardzo chętnie odwiedzają pszczoły.

Jak rozpoznać miód faceliowy?

Gdy pszczoły przekształcają nektar z kwiatów facelii, powstaje miód o wyjątkowo atrakcyjnym smaku i barwie. Można go rozpoznać po jasnym, prawie przezroczystym kolorze i delikatnym, kwiatowym aromacie. Dość szybka krystalizacja charakteryzuje miód faceliowy na co wpływ ma właściwy dla tego miodu skład cukrów prostych - fruktozy i glukozy. Zwykle proces krystalizacji przebiega już po kilku tygodniach od momentu jego zbioru. Po skrystalizowaniu miód faceliowy przyjmuje gładką, kremową konsystencję, co sprawia, że jest łatwy do smarowania i doskonale nadaje się na chleb czy do herbaty. Jego barwa po krystalizacji staje się jaśniejsza, zbliżona do bieli z delikatnymi żółtymi odcieniami.

Jaki ma smak miód faceliowy?

To prawdziwe złoto natury, które dzięki naszym pszczołom zyskuje niepowtarzalny smak i aromat. Miód z facelii charakteryzuje się słodkim smakiem i słabo wyczuwalnym kwiatowym aromatem. Bardzo często można wyczuć w miodzie faceliowym bardzo delikatne owocowe i lekko kwaskowate nuty. Miód ten jest w smaku najbardziej zbliżony do miodu akacjowego. Z pewnością przypadnie do gustu każdemu smakoszowi łagodnych miodów.

Miód faceliowy - na co pomoże?

Często pojawia się pytanie: miód faceliowy - na co pomaga i jakie ma zastosowanie lecznicze? Bogactwo właściwości leczniczych miodu faceliowego jest naprawdę imponujące. Jest on szczególnie polecany w sezonie jesienno-zimowym, jako wsparcie dla organizmu w walce z infekcjami. Może pomagać w dolegliwościach górnych dróg oddechowych, łagodzić kaszel, pomagać w leczeniu przeziębień. Ze względu na wysoką zawartość fruktozy, jest polecany dla osób aktywnych fizycznie, jako naturalny suplement energetyczny. Doskonale nadaje się również do słodzenia. Miód ten pomoże Ci wyeliminować szkodliwy cukier rafinowany z Twojej diety.

Na co dobry jest miód faceliowy?

Jeśli zmagasz się z problemami układu pokarmowego, miód faceliowy może okazać się Twoim sprzymierzeńcem. W schorzeniach żołądka i dwunastnicy bardzo pomocny jest właśnie miód faceliowy na co składa się spora zawartość w tym miodzie enzymów. Wspomagają one trawienie i mogą przyczynić się do poprawy funkcjonowania żołądka. Miód ten jest również znany z właściwości ochronnych dla wątroby, mogąc wspierać jej regenerację. Co więcej, wpływa korzystnie na trzustkę, wspomagając jej pracę. Dlatego miód faceliowy jest szczególnie polecany osobom zmagającym się z problemami trawienia, zapaleniem trzustki czy dysfunkcjami wątroby.

Miód faceliowy - jak spożywać?

Możliwe, że zastanawiasz się teraz, "miód faceliowy – jak spożywać?". Najlepszym sposobem jest oczywiście spożywanie go na surowo. Miód ten może być doskonałym dodatkiem do porannej owsianki, jogurtu, a nawet do herbaty. Pamiętaj tylko, aby nie dodawać miodu do napojów o temperaturze przekraczającej znacznie 40˚ C. Wysoka temperatura niszczy cenne składniki odżywcze zawarte w miodzie.

Miód faceliowy -- jak stosować w chorobach wątroby?

Często pojawia się pytanie: miód faceliowy - jak stosować go najlepiej w chorobach wątroby? Przy zapaleniu wątroby 2 łyżeczki miodu faceliowego rozpuść w 1 szklance przegotowanej, letniej wody. dodaj 40 kropel 10% nalewki propolisowej. Pij 3 razy dziennie przed posiłkami przez okres jednego miesiąca (2).

W kamicy żółciowej przygotuj napój z soku wyciśniętego z połówki cytryny, łyżki miodu faceliowego i łyżki oliwy z oliwek. Pij 3 razy dziennie na godzinę przed posiłkami. Pomaga w dolegliwościach związanych z kamieniami w pęcherzyku żółciowym (2).

Jak najlepiej spożywać miód faceliowy w chorobach żołądka i dwunastnicy?

W chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy zmieszaj po 50 g ziela dziurawca, kwiatu nagietka, liścia szałwii, kwiatu podbiału i ziaren siemienia lnianego. Przygotuj napar z 2 łyżek mieszanki w 1 szklance wody. Po ostudzeniu i odcedzeniu dodaj 1 łyżkę miodu faceliowego. Pij po pół szklanki 3 razy dziennie przed jedzeniem (2).

Natomiast miód faceliowy - jak spożywać go w nieżycie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy? Do szklanki zsiadłego mleka, dodaj łyżeczkę świeżo zmielonego siemienia lnianego i łyżkę stołową miodu faceliowego. Tak przygotowany napój wypij 2 godziny po śniadaniu (2).

Serdecznie zapraszamy Cię do zakupu naszego miodu faceliowego. Skosztuj go, poznaj jego niezwykły smak i odkryj bogactwo korzyści, które niesie za sobą regularne spożywanie miodu. Nasz miód to nie tylko produkt - to nasza pasja, którą pragniemy dzielić z Tobą. Miłośników miodu, smakoszy i wszystkich, którzy cenią naturalne produkty - zapraszamy do odkrycia miodu faceliowego z naszej rodzinnej pasieki. Przekonaj się, że warto!

Bibliografia:

  1. Hołderna-Kędzia E, Kędzia B. Miody odmianowe i ich znaczenie lecznicze. Wyd. Duszpasterstwa Rolników, Włocławek 2002.
  2. Pucek R.: Leczenie miodem czyli praktyczne wykorzystanie miodu w apteczce domowej i w pielęgnacji ciała. Wydawnictwo Baobab, Warszawa 2007.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl