Pyłek Pszczeli


Pomimo, że najpopularniejszym produktem pochodzenia pszczelego jest miód pszczeli, to warto wiedzieć, że o wiele cenniejszy dla zdrowia jest, wytwarzany przez pszczoły i częściowo przez nie tworzony, pyłek (jego zakonserwowana wersja to pierzga pszczela).
Pszczoły, zebrane pyłki – w postaci kuleczek – niosą do ula, by tam, po dalszym przetrawieniu, stanowiły wartościowy pokarm dla młodych owadów. Szacuje się, że każda z kuleczek składa się z około stu tysięcy ziaren pyłków. Skład gatunkowy pyłku zależy od roślin występujących w okolicy i terminu zbioru.
W zbieranym przez pszczoły pyłku znaleźć można aż ponad trzydzieści sześć marko- i mikroelementów. Do najważniejszych zaliczyć należy m.in.: wapń, żelazo, magnez, krzem, siarkę, miedź, srebro, cynk i chrom. W stu gramach pyłku pszczelego znajdziemy więcej wapnia, niż w jogurcie, białym serze czy fasoli. Zawiera on również więcej witaminy C niż ziemniaki, jabłka i kapusta.
pyłek pszczeli

500g___40

300g___25zł

200g___17zł

Pyłek pszczeli

Kompleksowe działanie poszczególnych elementów składkowych pyłku pszczelego, sprawia, że posiada on zadziwiającą moc w łagodzeniu wielu dolegliwości i schorzeń. Jego regularne przyjmowanie zaleca się w przypadku wystąpienia: anemii, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, cukrzycy, chorób wątroby, nerwic, braku apetytu, osłabienia wzroku, czy ogólnej niedomogi wieku starczego. Pyłek kwiatowy nie tylko obniża ciśnienie tętnicze krwi, ale również poziom cholesterolu, wspomagając tym samym układ krwionośni w stanach pozawałowych. Przyjmowanie pyłku kwiatowego poleca się również kobietom wchodzącym w okres klimakterium. Dodatkowo wzmacnia układ nerwowy, poprawia samopoczucie i działa uspokajająco.

białe logo

Naturalne miody z polskiej pasieki

Kontakt

telefon
Mateusz: +48 600 726 776
Lidia: +48 602 670 506
punkt
Sprzedaż w Krakowie: ul. Jakuba Majora 3/16

Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny
tel. 12 413-75-87

Znajdź nas na

  • facebook
  • twitter
Zamówienia, które mają być wysyłane pocztą prosimy składać drogą mailową. Prosimy podawać nr telefonu kontaktowego.